Resist Color

RESIST color je nová generace barevných asfaltových povrchů. Pojivové vlastnosti RESISTU color jsou na asfaltové bází. Díky tomu se předchází vzniku napěťových trhlin v krycí vrstvě z důvodu teplotních výkyvů. Kromě toho se krycí vrstva vyznačuje skvělou přilnavostí a odolností proti oděru a tím následně i dlouhou životností. S těmito vlastnostmi je RESIST color ideálním řešením pro barevné provedení cyklostezek, nástupišťparkovišťdomovních vjezdů a mnoho dalších použití.

RESIST color se také velice dobře hodí ke zvláštnímu označení zón s pomalejším provozem před školkami, školami, hřišti. RESIST color obsahuje ekologicky obnovitelné sloučeniny a je tím pádem šetrný k životnímu prostředí.

 

OKRUHY POUŽITÍ

RESIST color je vysoce oděruodolná pojivo-písková směs (=mastix) k vytvoření asfaltových povrchů v různých barvách. RESIST color najde uplatnění na parkovacích plochách, cyklostezkách, nástupištích, nájezdech i na veřejných prostranstvích. RESIST color se také používá k lepšímu označení zón s pomalým provozem apod.

 

VLASTNOSTI

RESIST color má reaktivní vytvrzovací pojivový systém, je za studena zpracovatelný, bez rozpouštědel a díky tomu šetrný k životnímu prostředí. Vytvrdnutí pojivo-pískové směsi probíhá díky reakci s druhou složkou, která se krátce před zpracováním přimíchá. Při dvojím nanášení může být RESIST color v závislosti na teplotě podkladu ještě 12-48 hodin přepracován. Ve vytvrzeném stavu dosahuje RESIST color tvrdosti „Shore-A“ nejméně 90. RESIST color se posypává křemenem odpovídající barvy nebo přírodním pískem stejnoměrného zabarvení a zrnitosti. Díky pevnému přilnutí posypového zrna na barevný mastix zůstává barevnost léta zachována.

Kvůli plastickým vlastnostem pojiva odolává RESIST color lépe napětí způsobenému teplotními výkyvy podkladu (-20°C / +50°C).

 

ZPRACOVÁNÍ

PŘÍPRAVY:

Podklad je nutné důkladně vyčistit od nečistot a volných kamenů. Doporučuje se oblepit okraje a kanálové poklopy, aby se vytvořil odpovídající konečný optický efekt.

NANESENÍ:

23 kg složka „A“ RESISTU color naplněná v polyetylenovém kbelíku se nejprve promíchá do homogenního stavu a poté se smíchá dohromady se složkou „B“ (2 kg). Následně se RESIST color pomocí gumové stěrky nanese, vyhladí a rovnoměrně rozetře.
(Doba zpracování: Při teplotě materiálu 25°C zpracovat do 2 hodin od rozmíchání).
Tato mastixová vrstva se ihned po nanesení posype pískem v odpovídající barvě. Doba tvrdnutí až do použitelného stavu je závislá na teplotě podkladu a trvá při nejméně +10°C zpravidla 5-24 hodin.

SPOTŘEBA

  • 1,5 – 2 kg Mastixu / m2
  • 4 – 6 kg posypu / m2

 

RESIST color je k dispozici v těchto barevných odstínech: cementově šedá, trávově zelená, rezavě červená, signální černá.