Rephalt

REPHALT

REPHALT od firmy VIALIT je řešení pro všechny “malé” problémy na asfaltových a betonových plochách. Bez pomoci odborné firmy je práce s REPHALTEM pro každého, od zkušeného kutila až po chytrou ženu v domácnosti;
nájezdy, parkoviště nebo dvorek si opraví každý sám. REPHALT ale není určen pouze pro soukromé použití v domácnosti. Také pro opravné práce na státních silnicích a dokonce i dálnicích je tento produkt přímo stavěný. Rovněž pro běžné opravy v průmyslových areálech se REPHALT optimálně hodí, protože při odpovídajícím podkladu vydrží zátěž velkých kamionů. Aplikaci může bez velké technické náročnosti bez problémů a zvlášť cenově výhodně provést pouze jedna osoba, a výsledek je od běžného asfaltu k nerozeznání.

Okruh použití

K použití na silnicích všech tříd zatížení ve vrstvě silné od 5 od 20 mm (Rephalt 0/4) příp. od 10 do 50 mm (Rephalt 0/8) na vrstvy pod 10 mm při teplotách okolo nuly lze běžné použít VIALIT DOSENASPHALT. K použití při vyplňování výtluků, vyrovnání úrovňových rozdílůvyplňování širších trhlin a spárvýroba menších nájezdůk opravě prasklin v betonu nebo litých asfaltových podlah atd. K použití v oblastech nádraží (nástupiště apod.) a vyplňovací práce při opravách kanalizačních šachet.

Vlastnosti REPHALTU:

REPHALT se zpracovává za studena a může se ihned po zatuhnutí přejíždět. REPHALT ve ztvrdnutém stavu se vyrovná vystydlé horké balené směsi a vykazuje vynikající pevnost. Vrstvy z REPHALTU mohou být normálně překrývány.
Nedochází k žádnému prosakování mastných olejů jako u běžné studené balené. REPHALT je šetrný k životnímu prostředí, skládá se pouze ze snadno biologicky odbouratelných látek, je recyklovatelný a neobsahuje žádná těkavá rozpouštědla. REPHALT není citlivý na nízké teploty a může být zpracováván i při teplotách pod 0°C (dbát pokynů pro zpracování).

Tipy ke zpracování:

 

HLAVNÍ PODMÍNKY:

Teplota podkladu smí být od tropického léta až po pozdní podzimní chlad. Při použití pod 0°C doporučujeme před zpracováním REPHALT uskladnit v teplé místnosti, odstranit led z podkladu a REPHALT nestříkat vodou.
Musí se ale počítat s pomalejším tvrdnutím. Podklad musí být čistý, bez zbytků volného materiálu, a suchý nebo lehce vlhký. V zásadě stačí důkladné zametení.

Při aplikaci na beton a při tenkých vrstvách, tj. při zvláštních požadavcích na uchycení vrstvy a krajů, je vhodné k ošetření okraje podkladu použít tzv. přednátěr, nejvhodnější je kationaktivní emulze C 40 B 3 (HB 40 K).

ZPRACOVÁNÍ:

Směs nanést na podklad hráběmi nebo zednickou lžící tak, aby trochu převyšovala okolní podklad. Vrstva REPHALTU se dostatečně kropí vodou – na každých 25 kg směsi asi 1 litr. Směs upěchovat, na malé plochy stačí silné udupání, na větší plochy doporučujeme použít ruční válec nebo vibrační desku. Pomalý provoz čerstvě udusanou vrstvu nepoškodí.

SPOTŘEBA A BALENÍ

Spotřeba činí 25 kg REPHALTU na 1 m2 s 1 cm silnou vrstvou, to odpovídá asi 2 až 2,5 kg/dm2 objemu.

REPHALT je k dispozici v plastovém vědru o objemu 25 kg.