VIALIT SOBĚSLAV spol. s r.o.

Na Švadlačkách 478/II, 392 01 Soběslav, Sekretariát firmy: 381 503 221, e-mail: vialit-albrechtice@quick.cz, vialit.sobeslav@volny.cz


VIALIT SOBĚSLAV spol. s r.o.
Úvod -> Zvláštní výrobky -> Resist Color

RESIST color

RESIST color je nová generace barevných asfaltových povrchů. Pojivové vlastnosti RESISTU color jsou na asfaltové bází. Díky tomu se předchází vzniku napěťových trhlin v krycí vrstvě z důvodu teplotních výkyvů. Kromě toho se krycí vrstva vyznačuje skvělou přilnavostí a odolností proti oděru a tím následně i dlouhou životností. S těmito vlastnostmi je RESIST color ideálním řešením pro barevné provedení cyklostezek, nástupišť, parkovišť, domovních vjezdů a mnoho dalších použití.

RESIST color se také velice dobře hodí ke zvláštnímu označení zón s pomalejším provozem před školkami, školami, hřišti. RESIST color obsahuje ekologicky obnovitelné sloučeniny a je tím pádem šetrný k životnímu prostředí.

 

OKRUHY POUŽITÍ

RESIST color je vysoce oděruodolná pojivo-písková směs (=mastix) k vytvoření asfaltových povrchů v různých barvách. RESIST color najde uplatnění na parkovacích plochách, cyklostezkách, nástupištích, nájezdech i na veřejných prostranstvích. RESIST color se také používá k lepšímu označení zón s pomalým provozem apod.

 

VLASTNOSTI

RESIST color má reaktivní vytvrzovací pojivový systém, je za studena zpracovatelný, bez rozpouštědel a díky tomu šetrný k životnímu prostředí. Vytvrdnutí pojivo-pískové směsi probíhá díky reakci s druhou složkou, která se krátce před zpracováním přimíchá. Při dvojím nanášení může být RESIST color v závislosti na teplotě podkladu ještě 12-48 hodin přepracován. Ve vytvrzeném stavu dosahuje RESIST color tvrdosti „Shore-A“ nejméně 90. RESIST color se posypává křemenem odpovídající barvy nebo přírodním pískem stejnoměrného zabarvení a zrnitosti. Díky pevnému přilnutí posypového zrna na barevný mastix zůstává barevnost léta zachována.

Kvůli plastickým vlastnostem pojiva odolává RESIST color lépe napětí způsobenému teplotními výkyvy podkladu (-20°C / +50°C).

 

ZPRACOVÁNÍ

PŘÍPRAVY:


Podklad je nutné důkladně vyčistit od nečistot a volných kamenů. Doporučuje se oblepit okraje a kanálové poklopy, aby se vytvořil odpovídající konečný optický efekt.

NANESENÍ:


23 kg složka „A“ RESISTU color naplněná v polyetylenovém kbelíku se nejprve promíchá do homogenního stavu a poté se smíchá dohromady se složkou „B“ (2 kg). Následně se RESIST color pomocí gumové stěrky nanese, vyhladí a rovnoměrně rozetře.
(Doba zpracování: Při teplotě materiálu 25°C zpracovat do 2 hodin od rozmíchání).
Tato mastixová vrstva se ihned po nanesení posype pískem v odpovídající barvě. Doba tvrdnutí až do použitelného stavu je závislá na teplotě podkladu a trvá při nejméně +10°C zpravidla 5-24 hodin.

 

SPOTŘEBA

  • 1,5 – 2 kg Mastixu / m2

  • 4 – 6 kg posypu / m2

 

RESIST color je k dispozici v těchto barevných odstínech: cementově šedá, trávově zelená, rezavě červená, signální černá.

 

Novinky

 

Nový katalog je na světě! Naleznete ho v horním menu pod položkou: ''Katalog a ostatní dokumentace''. Nebo kliknutím - ZDE

 

Kontakt

 

VIALIT SOBĚSLAV spol.s.r.o.
Na Švadlačkách 478/II
392 01 Soběslav

KONTAKTNÍ ÚDAJE:
Sekretariát firmy: 381 503 221
Odbyt: 381 503 227
Účtárna: 381 503 225
FAX: 381 521 292


vialit.sobeslav@volny.cz

 

Další kontakty zde

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies